Мета: забезпечити
активізацію розвитку аналітико-синтетичної діяльності в дітей на основі
формування логічних операцій; розвивати наочно-образне мислення; виробляти
уміння уважно слухати інструкцію, переказувати її своїми словами, чітко уявляти
кількість етапів та їх послідовність.
Хід заняття:
1.
Вправа «Привітання»
Мета: створення атмосфери довіри,почуття комфорту, налагодження взаємозв’язку
з дітьми для подальшої продуктивної
роботи.
Стоячи у
колі посміхнутися до учасників та голосно привітатися.
2.
Вправа «Що не так?»
Мета:розвиток
зорової пам'яті та уваги.
Приготуйте декілька іграшок приблизно одного розміру.
Один із малюків буде ведучим. Він виставляє на стіл кілька іграшок. Їхня
кількість залежить від віку решти гравців. Діти 2 – 3 років цілком можуть
гратися 5 – 6 іграшками. Для доросліших дітей їхню кількість можна збільшити до
7 – 10.
Отже, іграшки розставлені на столі. Діти їх уважно
розглядають, і ведучий просить запам'ятати іграшки. Потім він говорить:
«Відверніться і закрийте очі долоньками». Після цього ведучий забирає
яку-небудь іграшку на свій розсуд. Коли діти повернуться, вони повинні
з'ясувати, якої ж іграшки не вистачає, і назвати її.
Поступово, залежно від успіхів і віку дітей, гру можна
ускладнювати. Наприклад, кількість предметів повинна збільшуватися. А ще можна
ставити схожі іграшки (кубики, що різняться кольором, однакові лялечки з
різними бантиками тощо). Можна не забирати предмети, а просто змінювати їх
місцями. Коли діти повернуться, потрібно запитати: «Що змінилося?».
3.
Вправа
«Склади малюнок»
Мета: розвиток процесів мислення.
Дітям
роздають картинки з малюнками розрізані на окремі частини. Завдання для дітей: потрібно скласти
з частин малюнок.
4.
Вправа «Покажемо вірш»
Мета:розвиток уяви,
памяті, спостережливості.
Виявляється, вірші можна не тільки розповідати. Їх
можна показати. Це так весело! Кожна дитина по черзі може ставати ведучим і
придумувати рухи, а решта буде повторювати. У такій грі для кожної дитини є
щось привабливе: для малюка – різноманітні рухи, для дорослішої дитини ритм,
зміст і можливість навчити маленького чого-небудь нового. Для таких ігор краще
обрати вірші, якi є невеликими за обсягом, але дуже яскравими та образними, в
яких є, що показувати:
Миші бігали,
шуміли (бігати по колу)
І по даху
тупотіли (тупотіти ногами),
Танцювали
всі гопак (пританцьовувати),
В долоні
плескали – отак (плескати в долоні)!
Кіт на
дереві дрімав (підкладати долоньки під щічку і закривати вічка),
Потягався,
позіхав (потягуватися, позіхати і прикривати рот долонькою).
Галас кіт
почув –і «Няв!»–(прикладати долоньку до вуха, прислухатися, нявкати),
Танцюристів
розігнав (усі розбігаються)!
5. Вправа «Мишка»
Мета: розвиток
мисленнєвих операцій,
просторової орієтації
На аркуші паперу, де намальована мишка, дітям потрібно кусочок сиру (заздалегідь вирізаний
із кольорового паперу) покласти так, щоб мишкі було легко його з’їсти. Але
психолог навмиснерадить спочатку покласти сир « за мишкою», «над мишкою», «під
мишкою», «перед мишкою», постійно при цьому запитуючи: «Чи правильно поклали сир? Легко мишка достане
його?». У кінці вправи сир потрібно покласти перед мишкою, щоб вона його «з’їла».
6.
Вправа «Прощання»
Мета:ритуал завершення
заняття та підготовка дітей до іншого виду діяльності.
Діти у колі по черзі прощаються між
собою різними способами (рухи не повинні повторюватися).
Немає коментарів:
Дописати коментар