понеділок, 19 лютого 2018 р.

Заняття з елементами тренінгу для учнів 3-4 класів на тему: «Я – у фарбах»

Мета: ознайомлення дітей з прийомами ізотехніки, розширення та закріплення уявлень про кольори та їх відтінки; розвиток уяви, творчого мислення та асоціативного  сприймання, зняття м’язового та психоемоційного напруження.

Обладнання: папір формату А4, фарби (гуаш, акварель),пензлики, склянки з водою, паперові серветки чи клаптики тканини для витирання рук. олівці, аудіо програвач з релаксаційною музикою.
Хід заняття.
1. Вправа  «Сонечко».
Мета:сприяти емоційному включенню в заняття, налаштувати на позитивний лад.
Потерти долоні одна об одну протягом однієї-двох хвилин. Розвести їх на один-два сантиметри, відчути тепло, поколювання між долонями. З цієї позивної енергії зліпити кульку-сонечко й «кинути» обраній людині.
Інформаційне повідомлення
Малювання – це особливий вид спілкування, який дає можливість автору (тобто вам) розповісти про себе таке, що словами сказати він би не насмілився, а можливо, це повідомлення виглядало грубо в очах інших. За допомогою малюнку ми сьогодні з вами будемо навчатися виражати свої емоції і почуття та спробуємо поспілкуватися за допомогою творінь.
Перед початком роботи відводиться 1-2 хв., в процесі яких учням пропонується зосередитися на своїх почуттях та емоціях. Протягом творчої роботи учнів звучить легка релаксаційна музика. Тривалість виконання вправи – до однієї години. 
2.Вправа «Розливання фарби»
Рідкий розчин фарб виливається на аркуш паперу. Малюнок утворюється внаслідок нахилу аркуша пі різними кутами  до горизонтальної площини у різних напрямках. Можна працювати з одним кольором, можна з кількома, але тільки після висихання кожного. Можливе домальовування образа вручну. Малюнок слід прокоментувати та дати йому назву.
По закінченню малювання кожній роботі дати назву, віднайти образи – асоціації (вони можуть бути знайдені не в кожному малюнку), розглядаючи аркуш паперу з різних сторін.
3.Обговорення відчуттів та вражень, що виникали в процесі роботи, стану настрою на початку роботи та в кінці.

4. Рефлексія
- що сподобалося на занятті?
- яка вправа найбільше сподобалась?
- яка вправа не сподобалась? Чому?
- що нового отримали на даному занятті?
5. Вправа «Прощання»
По колу кожен учасник різними способами та жестами прощається із сусідом.