понеділок, 5 березня 2018 р.

Виховний захід на тему : «Як поводитися при вирішенні конфліктної ситуації»


Мета:
·         розширити знання про конфлікт,
·         ознайомити учнів із шляхами вирішення конфліктів,
·         створити  позитивний  настрій у групі, умови ефективної співпраці
·         розвиток вміння відповідно діяти в різних ситуаціях.

Форми роботи: гра, робота в групах, бесіди, психомоторні вправи, мозковий штурм.
Обладнання: картки, олівці, стікери, папір.
Хід заняття
Оголошення теми. Вступне слово психолога.
Уявіть собі, що відбувається коли у взуття потрапляє камінчик. Можливо, спочатку вам цей камінчик не дуже заважає, і ви залишаєте все як є.  Але через якийсь час ви помічаєте, що нозі стало боляче. Зрештою, цей маленький камінчик сприймається як уламок цілої скелі. Тоді ви знімаєте взуття й витрушуєте його звідти. Однак на нозі вже може з’явитися ранка, і маленька проблема з камінчиком стає великою.
Коли ми гніваємось, абочимось стурбовані  чи схвильовані, то спочатку це сприймаємо як маленький камінчик у взутті. Якщо ми вчасно подбаємо про те, щоб витягти його звідти, то нога залишиться цілою і неушкодженою, якщо ж ні, то можуть виникнути проблеми, й чималі. Тому всім, як дорослим так і дітям, корисно говорити про свої проблеми відразу, тільки-но вони їх помітять і корисно знати як їх долати.  Наприклад: «у мене є камінчик, мені не подобається, що я не можу виділи ти час для себе і спокійно, без докорів сумління, прочитати книгу улюбленого жанру» - це мій внутрішній конфлікт, який буде рости, якщо я  не вирішу його на стадії маленького «камінчика». Тож давайте сьогодні разом спробуємо навчитися долати певні перешкоди та робити відповідні висновки для себе. Але  перед початком роботи потрібно привітатися, і сьогодні вітання пройде за новим правилом.

Вправа 1 «Вітання»
Учні повинні привітатися по колу із сусідом, але це вітання не повинно повторюватись.(Час – 2хв.)

Вправа 2«Скульптура»  (Час – 10хв.)
Мета: розвиток комунікативних навичок невербального спілкування, вміння виражати свої почуття.
Інструкція:група ділиться на підгрупи  по 3-5 осіб. Група будує композицію під назвою «Конфлікт»( час на побудову композиції – 5хв.). Далі йде обговорення: 1)як почуває себе кожен учасник в скульптурі; 2)де на тілі скульптури відчувалося найбільше напруження;3) які почуття та асоціації виникали у ході вправи.

Вправа 3 «Стилі поведінки в конфліктних ситуаціях»(Час – 10хв.)
Мета: розвиток вміння вирішувати життєві проблеми, аналіз різних стилів поведінки при вирішенні конфліктної ситуації.
Інструкція: група об’єднується у 4 підгрупи, кожна з яких отримує картку із однаковою життєвою ситуацією але різними стилями поведінки у конфлікті. Завдання групи – розіграти конфліктну ситуацію, описану у картці.
Текст на картках:
Ситуація: Батьки 10-річного сина вирішують у який позашкільний заклад записати на заняття. Батько прагне віддати в секцію футболу, мати – на танці.
Конкуренція:«Щоб я виграв, ти маєш програти».
Пристосування: «Щоб ти виграв, я маю програти».
Компроміс: «Щоб кожен із нас у чомусь виграв, кожен має у чомусь програти».
Співпраця: «Щоб виграв я, ти теж маєш виграти».
Обговорення з учнями  кожного стилю поведінки.

Вправа 4мозковий штурм «Різні сторони конфлікту»(Час – 10хв.)
Мета:  визначення місця конфлікту у житті людини.
Інструкція: учні об’єднуються у дві команди. Першій пропонується, на ватмані,  записати позитивні сторони конфлікту, а другій – негативні. Презентація від кожної команди.
Рефлексія:
1.      Що нового дізналися  на занятті?
2.      Чому навчилися?
3.      Яка вправа сподобалась найбільше?
4.      Який настрій на даний момент? Чи задоволені проведеною роботою?




Немає коментарів:

Дописати коментар